Jak vybrat správný květinový šperk: Kopretina

Výběr šperku je náročný a je to tak správně. Jakou květinu, jakou barvu? Pomocí květiny se dají vyjádřit vaše city, přání, nálady… Určitě by vám ve výběru mohlo pomoc pár slov o významu květin. Výběr by také mohl ulehčit květinový horoskop. Pojďme na to!

20 června, 2021

Květinový horoskop

Kopretina (22.6. — 22.7.)

První letní květinkou je kopretina. Jako samotná květina, tak i lidé v jejím znamení působí jemně. Lidé v tomto znamení mají klidnou povahu, jsou velmi emotivní a citliví. Kopretiny mají srdce na pravém místě. Pokud patříte mezi jejich blízké, nebo rodinu, udělají pro vás cokoliv, jsou pečlivé a milující. U kopretin nehledejte příliš dobrodružného ducha, mají rádi své zázemí a rodina pro ně znamená to nejdůležitější.

Květomluva: Kopretina

Dříve dívky věřily, že právě kopretina jim prozradí, jestli je má jejich milý rád, vdají-li se, nebo zůstanou svobodné.

Květomluva

Kopretina

Luční květina, kterou díky velkým a jasně bílým lístkům nejde na louce přehlédnout. Jedná se o čistou, nevinnou, ale i magickou rostlinu. Dříve dívky věřily, že právě kopretina jim prozradí, jestli je má jejich milý rád, vdají-li se, nebo zůstanou svobodné. První květy se objevují v období svatojánské noci, proto se jí také říká „svatojánská květina“.

Pokud vás někdo obdaruje kyticí v podobě kopretin, věřte, že vás má upřímně rád. Dává vám najevo, že jste v jeho očích jemným a přírodně krásným stvořením. Chová k vám úctu a nechce na vás pospíchat, nebo dokonce do něčeho nutit.

Nechte promluvit květinu za vás, jde o krásný způsob, kterým můžete dát dané osobě najevo, co k ní cítíte.

Znáte někoho ve vašem okolí, koho by právě kopretina potěšila? Nebo jste to dokonce vy samotní? Darujte ji v podobě krásného šperku. Květinu můžete nosit stále u sebe, a ještě vás bude krásně zdobit.

Dropletka.cz – šperky z přírody

A teď už je správný čas na výběr přírodního šperku.

Do obchodu